Bota

Rrëzohet helikopteri në një shpat në Zvicër, 3 të vdekur, 3 të plagosur

Brenda helikopterit ishte piloti, një udhërrëfyes dhe 4 klientë.

k.m.
Rrëzohet helikopteri në një shpat në Zvicër, 3 të
Foto ilustruese

ZVICËR- Tre persona humbën jetën, ndërsa tre të tjerë u plagosën pas rrëzimit të një helikopteri në malin Petit Combin në Alpet zvicerane. Helikopteri është rrëzuar në pikën e uljes në mal. Sipas mediave të huaja, helikopteri pasi arriti në lartësinë 3668 metra mbi nivelin e detit, për një arsye që nuk duhet, u rrëzua në shpat.

Brenda helikopterit ishte piloti, një udhërrëfyes dhe 4 klientë.

7 helikopterë janë dërguar në vendngjarje në kuadër të operacionit të shpëtimit. Dy të plagosurve iu dha ndihma e parë përpara se të transportoheshin me avion në një spital në kryeqytetin e kantonit ëallis, Sion. Ndërsa i treti u shpëtua pak më vonë. 

Tre pasagjerët e tjerë për fat të keq u gjetën të vdekur, megjithatë deri më tani, asnjë nuk është identifikuar./ZËRI

Poll

MOS HUMB