Qytetërim

Berisha probleme me shpinën, si mund të rreshtohet Shqipëria përballë Italisë, formacioni i mundshëm

Sa i përket formacionit, dilema mbetet në portë mes Strakoshës dhe Berishës, ndërsa në mbrojtje Hysaj është më i avantazhuar se Balliu, ndërsa balotazh të fortë ka mes Ajetit dhe Ismajlit

Zeri
Berisha probleme me shpinën, si mund të rreshtohet Shqipëria
Kombetarja shqiptare ne gjermani

GJERMANI- Kur na ndajnë pak ditë nga ndeshja e parë në euro 2024, për kombëtaren shqiptare të futbollit, ajo me Italinë, trajneri ka nisur nga skemat për formacionin e mundshëm, dhe për lojtarët që do tiu besohet që nga minuta e parë.

Gjatë ditës së djeshme, kuqezinjtë kanë zhvilluar dy seanca stërvitore, një paradite e cila nisi në orën 11:00, ku përveç portierit Etrit Berisha, i cili kishte dhimbje në shpinë, i gjithë grupi tjetër u stërvit normalisht.

Të vendosur në kampin bazë në Kaiserau, në një kompleks shumë të mirë sportiv që prej ditës së shtunë, kuqezinjtë dolën në fushën e stërvitjes edhe për seancën e dytë e cila u zhvilluar pasdite dhe u ndoq nga një numër i lartë tifozësh, të cilët nuk u trembën nga shiu, kjo pasi hyrja ishte e lirë për të ndjekur nga afër lojtarët.

Sa i përket formacionit, dilema mbetet në portë mes Strakoshës dhe Berishës, ndërsa në mbrojtje Hysaj është më i avantazhuar se Balliu, ndërsa balotazh të fortë ka mes Ajetit dhe Ismajlit. Pjesa tjetër mbetet si më poshtë: Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Ramadani, Bajrami, Asani, Seferi, Broja. /ZËRI 

Poll

MOS HUMB