LIVE UPDATES

Makabre në Greqi! Daja përdhunon dhe vret mbesën, rrëfimi: Ajo më refuzoi, prandaj i ngula thikën

➤ Një ngjarje makabër ka ndodhur në Greqi, ku daja ka përdhunuar dhe vrarë mbesën e tij. ➤ Ngjarja u zbulua dje, por sot vrasësi, ende i paidentifikuar me emër, vazhdon dhe tregon detajet e krimit makabër të vrasjes së 11-vjeçares. ➤ Ngjarja ka ndodhur në zonën e Ilias dhe u zbulua pasi vrasësi u rrëfye duke treguar se fillimisht u përpoq të përdhunonte 11-vjeçaren dhe kur ajo i bëri rezistencë, ai nuk ngurroi që të kapte një kaçavidë në qafë. Më pas, e goditi me thikë derisa e vrau. ➤ Edhe në vitin 2017 i njëjti person ishte dënuar për përdhunimin e një të miture. ➤ Megjithatë, ai nuk ka qenë asnjëherë në burg, pasi gjykata kishte vendosur që ta linte të lirë derisa të vendoste Apeli. ➤ Vajza 14-vjeçare për të cilën ai akuzohej se e kishte përdhunuar ishte kushërira e parë e babait të 11-vjeçares së vrarë. 

4 artikuj për këtë temë.
4 DITE ME PARE

Masakroi me thikë mbesën 11-vjeçare/ Qytetarët sulmojnë 37-vjeçarin teksa i drejtohej gjykatës (VIDEO)

Makabre në Greqi! Daja përdhunon dhe vret mbesën, rrëfimi:
PAMJE NGA NGJARJA

GREQI-Masakrimi i vajzës 11-vjeçare Vasiliki nga daja i saj ka tronditur Greqinë, duke sjellë një situatë kaotike jashtë gjykatës së Pirgos. Familjarët e viktimës dhe dhjetëra qytetarë janë vërsulur drejt makinës së policisë, që shoqëronte autorin e ngjarjes drejt gjykatës. U desh ndërhyrja e patrullave, por situata nuk u qetësua aspak, teksa incident nga qytetarët vazhduan.

E mitura ka humbur jetën për shkak të dy goditjeve fatale që daja i ka dhënë me një kaçavidë që kishte në dorë në momentin që tentoi ta përdhunonte. Siç u tregoi autoriteteve, vrasësi i pamëshirshëm (ende i paidentifikuar me emër) vetëm sa i kishte propozuar mbesës që të kryente marrëdhënie me të, por e mitura nuk kishte pranuar dhe i ishte përgjigjur duke i thënë se do t'i tregonte gjithçka familjes së saj. Nëna ka treguar se vajza e saj i kishte larë makinën dajës, i cili më vonë do bëhej vrasësi i saj. Madje ajo zbuloi se vajza e saj kishte kancer në mëlçi që në një moshë shumë të re. /ZËRI

5 DITE ME PARE

Del ekspertiza mjeko-ligjore e 11-vjeçares që u vra nga daja! I shpoi zemrën dhe shpretkën me kaçavidë

Makabre në Greqi! Daja përdhunon dhe vret mbesën, rrëfimi:
Vrasësi

GREQI- Tronditëse janë gjetjet e ekspertizës mjekoligjore nga autopsia që bënë në kufomën e 11-vjeçares, e cila u vra nga daja i saj. Sipas mediave greke, e mitura ka humbur jetën për shkak të dy goditjeve fatale që daja i ka dhënë me një kaçavidë që kishte në dorë në momentin që tentoi ta përdhunonte. Goditjet e mitura i kishte në shpretkë dhe në zemër. 

Por po ashtu, ekspertiza doli në përfundimin se e mitura nuk ishte abuzuar seksualisht para se të vritej. 

Siç u tregoi autoriteteve, vrasësi i pamëshirshëm (ende i paidentifikuar me emër) vetëm sa i kishte propozuar mbesës që të kryente marrëdhënie me të, por e mitura nuk kishte pranuar dhe i ishte përgjigjur duke i thënë se do t'i tregonte gjithçka familjes së saj. Në këtë moment, daja mostër ka kapur një kaçavidë dhe e ka goditur disa herë në organet vitale duke i marrë jetën./ZËRI

5 DITE ME PARE

‘Më mirë të ma kishte marrë kanceri, se kjo gjë’, flet nëna e 11-vjeçares që u vra nga daja

Makabre në Greqi! Daja përdhunon dhe vret mbesën, rrëfimi:
Vrasesi

GREQI- Mediat greke kanë publikuar dëshminë e nënës së vajzës 11-vjeçare që u vra nga daja e saj në Ilia të Greqisë, është mjaft prekëse dhe tronditëse.

Sipas mediave greke, nëna ka treguar se vajza e saj i kishte larë makinën dajës, i cili më vonë do bëhej vrasësi i saj. Madje ajo zbuloi se vajza e saj kishte kancer në mëlçi që në një moshë shumë të re.

“Vajza ime e vogël kishte një problem me mëlçinë kur lindi. Ajo kishte kancer. Më mirë Zoti të ma kishte marrë nga sëmundja sesa nga kjo gjë. Nuk e besoj që fëmija im ka vdekur, si do e varros? Nuk kam fjalë të them asnjë gjë. Doja ndihmë nga e gjithë bota për ta gjetur atë të gjallë”, ishte deklarata rrëqethëse e nënës.

Ngjarja 

Një ngjarje shokuese ka tronditur komunitetin e Ilisë në Greqi, pasi u zbulua se si ndodhi vrasja makabër e një vajze 11-vjeçare nga daja dhe kushëriri i nënës së saj.

Të dy autorët e vrasjes së Vasilikës, deri më tani kishin luajtur mjaft mirë rolin e tyre, duke u shtirur si të shqetësuar dhe pikëlluar për fatin e mbesës.

Edhe pse u zbulua se daja 37-vjeçar qëndronte pas këtij akti të neveritshëm të cilin e rrëfeu edhe në polici, ai nuk ka treguar arsyen e vërtetë që e shtyu t’i merrte jetën një vajze kaq të re në moshë, në mënyrë kaq mizore.

“E çova në fushë dhe e vrava”, ishin fjalët e tij në polici.

Në videon e mëposhtme shihet makina e zezë e autorit, pak sekonda pasi ka marrë fëmijën dhe largohet. Ndoshta përgjigjja për këtë krim mund të të jetë fakti që në të kaluarën në vitin 2017, ai u arrestua dhe më pas u dënua për përdhunim ndaj një të mituri.

Megjithatë, ai nuk ka qenë asnjëherë në burg, pasi gjykata ka vendosur që ai të qëndrojë i lirë me kushte deri në gjykimin e çështjes në shkallë të dytë.

Pra, ajo që beson policia është se vrasësi e ka nxjerrë 11-vjeçaren në fushë, ka tentuar ta përdhunojë, ajo ka rezistuar dhe më pas ka kapur një kaçavidë dhe e ka vrarë duke e goditur vazhdimisht me thikë në qafë.

Sipas medias greke protothema.gr, autori ra në gjurmët e policisë, pasi u pa një video duke marrë në makinë vajzën e cila sapo kishte dalë nga shtëpia.

/ZËRI 

5 DITE ME PARE

VD- Vrau mbesën pasi tentoi ta përdhunonte, dëshmia shokuese e dajes në Greqi: E çova në fushë dhe e qëllova

Makabre në Greqi! Daja përdhunon dhe vret mbesën, rrëfimi:
Vrasesi dhe vendi i krimit

GREQI- Një ngjarje shokuese ka tronditur komunitetin e Ilisë në Greqi, pasi u zbulua se si ndodhi vrasja makabër e një vajze 11-vjeçare nga daja dhe kushëriri i nënës së saj.

Të dy autorët e vrasjes së Vasilikës, deri më tani kishin luajtur mjaft mirë rolin e tyre, duke u shtirur si të shqetësuar dhe pikëlluar për fatin e mbesës.

Edhe pse u zbulua se daja 37-vjeçar qëndronte pas këtij akti të neveritshëm të cilin e rrëfeu edhe në polici, ai nuk ka treguar arsyen e vërtetë që e shtyu t’i merrte jetën një vajze kaq të re në moshë, në mënyrë kaq mizore.

“E çova në fushë dhe e vrava”, ishin fjalët e tij në polici.

Në videon e mëposhtme shihet makina e zezë e autorit, pak sekonda pasi ka marrë fëmijën dhe largohet. Ndoshta përgjigjja për këtë krim mund të të jetë fakti që në të kaluarën në vitin 2017, ai u arrestua dhe më pas u dënua për përdhunim ndaj një të mituri.

Megjithatë, ai nuk ka qenë asnjëherë në burg, pasi gjykata ka vendosur që ai të qëndrojë i lirë me kushte deri në gjykimin e çështjes në shkallë të dytë.

Pra, ajo që beson policia është se vrasësi e ka nxjerrë 11-vjeçaren në fushë, ka tentuar ta përdhunojë, ajo ka rezistuar dhe më pas ka kapur një kaçavidë dhe e ka vrarë duke e goditur vazhdimisht me thikë në qafë.

Sipas medias greke protothema.gr, autori ra në gjurmët e policisë, pasi u pa një video duke marrë në makinë vajzën e cila sapo kishte dalë nga shtëpia.

 

Poll

MOS HUMB