Aktualitet

EMRI + VIDEO/ Arrestohet 45-vjeçari në Vlorë, lëvizte i armatosur në rrugët e qytetit

Blutë e qytetit bregdetar, të cilët kanë shpërndarë dhe pamjet nga operacioni bëjnë me dije se gjatë kontrollit në mjetin tip “Benz”, në pjesën e poshtme të sediljes së shoferit, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak si dhe një shumë parash.

E.K
EMRI + VIDEO/ Arrestohet 45-vjeçari në Vlorë, lëvizte i
Pistoleta

VLORË- Alfred Hoxhaj, 45 vjeç është vënë në prangat e Policisë së Vlorës pasi u kap në flagrancë duke lëvizur i armatosur në rrugët e qytetit. Blutë e qytetit bregdetar, të cilët kanë shpërndarë dhe pamjet nga operacioni bëjnë me dije se gjatë kontrollit në mjetin tip “Benz”, në pjesën e poshtme të sediljes së shoferit, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak si dhe një shumë parash.

NJOFTIMI I POLICISË:

Vlorë/Në zbatim të masave të planit operacional "Sundimi i ligjit", goditet brenda 48 orësh një tjetër rast i mbajtjes së armëve pa leje në qytetin e Vlorës. Qarkullonte me automjet, i armatosur me armë zjarri, kapet në flagrancë dhe vihet në pranga 45-vjeçari. Finalizohet nga Forca e Posaçme Shqiponja në DVP Vlorë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vlorë, operacioni policor i koduar "Strike 15".

Policia sekuestroi 1 armë zjarri pistoletë, me krehër dhe municion luftarak. Shërbimet e Policisë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar edhe në informacionet e siguruara në rrugë operative se një shtetas lëvizte i armatosur, në rrugën Sazani, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Strike 15", në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

- A. H., 45 vjeç, banues në Vlorë. Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip "Benz", me të cilin lëvizte 45-vjeçari, dhe kanë ushtruar kontroll, gjatë të cilit, në pjesën e poshtme të sediljes së shoferit, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak si dhe një shumë parash.

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtij shtetasi. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme./ZËRI

Poll

MOS HUMB