Më shumë

Lajm i keq! Mërkuri në retrogradë; cilat shenja janë më të prekura?

Cilat janë shenjat më të prekura?

k.m.
Lajm i keq! Mërkuri në retrogradë; cilat shenja janë më
Foto ilustruese

TIRANË- Retrogradi i Mërkurit filloi në ditën e 1 prillit. Kjo ngjarje kozmike dihet se shkakton vonesa në udhëtime, ngatërrime komunikimi dhe probleme. Pra shkakton konfuzion dhe komplikime të mëdha. Por cilat janë shenjat më të prekura?

Dashi

Pengesat, bezdisjet dhe konfuzionet për të cilat njihet Merkuri retrograd mund të ndikojnë në identitetin tuaj dhe mënyrën se si e shihni veten. Mundohuni të mos e teproni se kush jeni dhe çfarë përfaqësoni, pasi shumë pyetje do të çojnë vetëm në më pak përgjigje. Në vend të kësaj, përpiquni të ndiqni shkëlqimin dhe jepini vetes mundësinë që të jeni shumë gjëra të ndryshme në të njëjtën kohë. 

Virgjëresha

Mërkuri ndodh të jetë planeti juaj sundues, që do të thotë se çfarëdo që të ndodhë me Mërkurin, teknikisht ju ndodh juve. Këtë herë, Mërkuri do të sjellë një avantazh të errët teksa kalon në shtëpinë tuaj të tetë të investimeve emocionale dhe financiare, duke ju bërë të mendoni për çështje të errëta ndërsa shlyeni borxhet nga e kaluara juaj.

Peshorja

Prilli do të jetë një nga muajt më tronditës të vitit 2024 për ju. Jeni në mes të një transformimi të thellë të brendshëm të vetes. Ndërsa ndodh ky retrograd, ju mund të përjetoni konflikte në marrëdhëniet ekzistuese. Madje mund të rilidheni me njerëz nga e kaluara me të cilët keni ende çështje pezull. Marrëdhëniet kërkojnë kompromis dhe ju detyrojnë të lini vend për nevojat dhe interesat e dikujt tjetër. Vetëm koha do të tregojë se si do të zhvillohen këto ndryshime, por tani për tani, dijeni se asgjë nuk mund të mbetet e njëjtë./ZËRI

Poll

MOS HUMB