Bota

Tragjedi në Turqi/ Përfshihet nga zjarri një klub nate, 29 persona të vdekur

Pesë persona janë arrestuar në lidhje me zjarrin ndërsa hetimet vazhdojnë.

f.t
Tragjedi në Turqi/ Përfshihet nga zjarri një klub nate, 29
PAMJE NGA NGJARJA

TURQI- Të paktën 29 persona kanë humbur jetën nga zjarri në një klub nate në Turqi. Klubi Masquerade, në bodrumin e një ndërtese të lartë në Stamboll, u mbyll dhe po rinovohej gjatë ditës, raporton BBC. Në vendngjarje mbërritën forcat e policisë, zjarrfikëset dhe ekipet mjekësore.

Zjarri shpërtheu pak pas mesditës, tha guvernatori i Stambollit Davut Gül, duke shtuar se shkaku nuk ishte ende i qartë. Pesë persona janë arrestuar në lidhje me zjarrin ndërsa hetimet vazhdojnë. Ata përfshijnë tre zyrtarë të vendit të punës, menaxherin e klubit të natës dhe menaxherin e rinovimeve.

Kryetari i sapozgjedhur i Stambollit, Ekrem Imamoglu, ka shprehur ngushëllimet e tij në rrjetet sociale./ZËRI

Poll

MOS HUMB